بورس ایران ۱۰ درصد با ارزش‌تر شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بورس ایران ۱۰ درصد با ارزش‌تر شد

 • چهارشنبه 03 آذر 1400 11:23
 • شناسه 78268
بورس ایران ۱۰ درصد با ارزش‌تر شد

ارزش بازار در پایان آبان امسال در مقایسه با مهر ماه برابر با ۱۰ درصد افزایش یافت و از ۱۰۰۴۱۲۶ میلیارد ریال به ۱۱۰۳۱۷۵ میلیارد ریال رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، مدیریت آمار و اطلاعات شرکت بورس تهران اعلام کرد: طی ۲۱ روز کاری آبان ماه ۱۴۰۰، ارزش معاملات در مقایسه با مهر ماه ۱۴۰۰، معادل ۱۰ درصد افزایش یافت و از ۱۰۰۴۱۲۶ میلیارد ریال به ۱۱۰۳۱۷۵ میلیارد ریال رسید. همچنین حجم سهام معامله شده از ۱۱۱۷۰۶ میلیون سهم به ۱۳۵۸۷۸ میلیون سهم معادل ۲۲ درصد افزایش یافت.

براساس این گزارش، از ابتدای سال تاکنون، متوسط روزانه حجم و ارزش معاملات بازارسهام (اول و دوم) به ترتیب برابر با ۹۹۸۷۸۴ میلیون سهم و ۶۷۵۵۰۱۷ میلیارد ریال بوده است.

در آبانی که گذشته دفعات معاملات سهام برابر با ۱۹ درصد در مقایسه با پایان مهرماه امسال کاهش یافت و از ۳۸۵۴۳۹۱ هزار دفعه به ۱۱۲۵۹۷۹۵ هزار دفعه بالغ شد.

ارزش بازار در پایان آبان ماه در مقایسه با ماه قبل به میزان ۲۲۹۴۲۰۴ میلیارد ریال برابر با ۴ درصد کاهش یافت و از ۵۷۷۱۸۲۵۲ میلیارد ریال به ۵۵۴۲۴۰۴۸ میلیارد ریال رسید.

درصد گردش معاملات در آبان گذشته به رقم ۱ رسید که در مقایسه با ماه قبل، ۲۱ درصد افزایش داشته و میزان بازده کل بورس از ابتدای سال تا کنون ۷ درصد بوده است. این در حالی است که نسبت قیمت به درآمد ۱۲ ماه گذشته نیز به رقم ۷۹۵۹۸۶۷۳۴۴۸۷۵۳. ۸ رسید.

انتهای پیام/

 

مطالب بیشتر از «بورس»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • بحران آب در کشور، بایدها و نبایدها

  چشم انداز اقتصاد

  بحران آب در کشور، بایدها و نبایدها (466)

  آقایان احد آزادی خواه سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، مرتضی تهامی پور استاد دانشگاه شهید بهشتی و رحمان خوش اخلاق استاد دانشگاه اصفهان مشکلات آب استان اصفهان و راهکارهای خروج از این بحران را در برنامه چشم انداز بررسی کردند.

 • منتخب جشنواره فیلم مردمی عمار

  پول کجاست

  منتخب جشنواره فیلم مردمی عمار (2)

  این قسمت در مورد دعوت عموم مردم سرمایه گذاران به بخش تولید مواد پلیمری بجای چوب

 • اهمیت کشت گیاهان دارویی

  نبض کشاورزی

  اهمیت کشت گیاهان دارویی (49)

  آقایان محمدباقر رضایی رئیس اتحادیه انجمن های علمی گیاهان دارویی ایران، محمدعلی رضایی رئیس اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان گیاهان دارویی و وحیدرضا بهشتی مدیرشرکت داروسازی گیاهی به بررسی کشت گیاهان دارویی و مشکلات این حوزه پرداختند.

 • قیمت گذاری آب، راه حل مصرف بی رویه

  چشم انداز اقتصاد

  قیمت گذاری آب، راه حل مصرف بی رویه (465)

  آقایان سید مجتبی مجاوریان استاد دانشکده علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، ناصر یارمحمدیان استاد دانشگاه اصفهان و خانم سمیه رفیعی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس به معرفی راهکارهایی برای اصلاح الگوی مصرف آب و جلوگیری از هدر رفت منابع آبی کشور پرداختند.

 • شرکت راشین کویر - آجیکس

  پیشران 41

  شرکت راشین کویر - آجیکس (1)

  ظرفیت کارخانه آجیکس سالانه 5000 تن می باشد که علاوه بر انواع پسته در زمینه بادام درختی و زمینی تخمه آفتاب گردان و دیگر محصولات بومی استان مانند خرما و گردو فعالیت می کند.

آخرین خبرها