ماهی ارزان می‌شود | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ماهی ارزان می‌شود

  • شنبه 30 اسفند 1399 20:49
  • شناسه 61492
ماهی ارزان می‌شود

آرش نبی زاده مدیر عامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی از افزایش قیمت قزل آلا در بازار خبر داد و گفت: طی ۳ تا ۴ روز اخیر با ازدیاد تقاضا برای خرید قزل آلا، قیمت در بازار با نوساناتی روبرو شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، آرش نبی زاده مدیر عامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه قزل آلا نداریم، اظهار کرد: طی ۳ تا ۴ روز اخیر، تقاضا برای خرید قزل آلا در بازار به اوج خود رسید که این‌ موضوع منجر به افزایش قیمت در بازار شد.

وی قیمت هر کیلو قزل آلا در عمده فروشی را ۴۶ تا ۴۸ هزار تومان و سالمون ۵۱ تا ۵۳ هزار تومان اعلام کرد و افزود: با توجه به برنامه ریزی دولت برای عرضه مرغ با نرخ مصوب، بازار قزل آلا بشدت تحت تاثیر قرار گرفته است و طی روزهای پایانی سال به علت  آداب و رسوب دیرینه ایرانیان، تقاضا برای خرید در بازار افزایش یافته است و مجدد بعد از عید تقاضا کاهش می یابد.

نبی زاده ادامه داد: دولت با پرداخت یارانه به بخش مرغ و عرضه مرغ ارزان به آبزی پروری ضربه مهلکی وارد کرده است که با این وجود پرورش دهنگان چاره ای جز صادرات برای ادامه تولید ندارند.

این مقام مسئول گرانی ماهی های جنوب را یکی دیگر از دلایل ازدیاد تقاضا برای خرید قزل آلا در بازار اعلام کرد و افزود: هم اکنون هر کیلو شیر در عمده فروشی ها با نرخ ۱۸۰ هزار تومان و راشگو ۲۴۰ هزار تومان در بازار عرضه می شود که با وجود کاهش قدرت خرید خانوار، تقاضا به سمت سوی خرید  قزل آلاسوق پیدا کرده است.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی در پایان تصریح کرد: با توجه به عدم‌حمایت دولت از بخش آبزی پروری، آینده روشنی پیش روی تولید نیست، درحالیکه با حمایت دولت و پرداخت یارانه به این بخش ارز آوری خوبی از این بخش نصیب کشور می شود.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تورم»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها