تورم حوزه سلامت ۱.۵ برابر نرخ تورم در کشور است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تورم حوزه سلامت ۱.۵ برابر نرخ تورم در کشور است

  • سه شنبه 17 فروردین 1400 23:33
  • شناسه 61900
تورم حوزه سلامت ۱.۵ برابر نرخ تورم در کشور است

معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی ایران گفت: تورم واقعی با تورم اعلامی متفاوت بوده و به خصوص در حوزه سلامت یک و نیم برابر است که باید در تصمیمات مد نظر قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا،محمد جهانگیری، درباره تعرفه‌های پزشکی سال ۱۴۰۰ گفت: ما همواره سعی کرده ایم تناسبی بین تعرفه بخش دولتی و خصوصی ایجاد کنیم و باری را از دوش مردم برداریم به همین دلیل تعرفه جز حرفه‌ای در بخش دولتی رشد بیشتری یافت و با مساعدتی که سازمان‌های بیمه گر داشتند، سهم آن‌ها در این حوزه بیشتر شد تا بار بیشتری از مردم برداشته شود.

وی ادامه داد: از طرفی متناسب با حقوق و دستمزدی که در دولت و مجلس مصوب شده بود توانستیم رشد حقوق حرفه‌ای و حق العلاج پزشکان را داشته باشیم. همچنین به مباحثی از جمله روش اجرای نسخه الکترونیک و سطح یک خدمت بیشتر پرداخته شد تا از این طریق بتوانیم آینده خوبی را برای جامعه پزشکی و مردم رقم بزنیم.

معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی ایران بیان کرد: پیشنهاد سازمان نظام پزشکی بر اساس تورم رشد ۳۲ درصدی تعرفه بود، ولی در نهایت با توجه به شرایط اقتصادی کشور ۲۸ و نیم درصد تعیین شد.

وی افزود: متأسفانه با توجه به شرایط بودجه‌ای کشور و وضعیت اقتصادی مردم نمی‌شد به واقعیت‌ها نزدیک شد، ولی متناسب با آن برای نگه داشت سیستم تمام سعی خود را انجام دادیم.

جهانگیری گفت: ما با منطقی بودن تعرفه‌ها فاصله زیادی داریم. از طرفی باید توجه داشت که تورم واقعی با تورم اعلامی متفاوت بوده و به خصوص در حوزه سلامت یک و نیم برابر است که باید در تصمیمات مد نظر قرار گیرد که تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در سال‌های آینده به سمت واقعی‌تر شدن تعرفه‌ها حرکت کنیم.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تورم»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها