معرفی توانمندی های شرکت داروسازی «تولید دارو» | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

معرفی توانمندی های شرکت داروسازی «تولید دارو»

  • یکشنبه 10 اسفند 1399 14:25
  • شناسه 60862
معرفی توانمندی های شرکت داروسازی «تولید دارو»

مدیرعامل شرکت داروسازی تولید دارو گفت: این شرکت، بیش از 300 داروی مختلف که در اشکال دارویی گوناگون تولید می‌شود.

علی رضا دبیر سیاقی مدیرعامل شرکت داروسازی تولید دارو در گفتگو با شبکه ایران کالا در  رابطه با شرکت تولید دارو گفت: شرکت تولید دارو یکی از بزرگترین و قدیمی ­ترین کارخانه های داروسازی ایران می­ باشد که در سال 1335 تأسیس و فعالیت خود را در زمینه ساخت فرآورده ­های دارویی و بهداشتی آغاز کرده است. 

وی افزود: این شرکت، بیش از  300 داروی مختلف که در اشکال دارویی گوناگون نظیر قرص، کپسول، شیاف، شربت، سوسپانسیون، ژل، پماد، آمپول، قطره و محلولهای ضدعفونی کننده دارای پروانه ساخت دارو از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  بوده، تولید و عرضه می کند.

دبیر سیاقی بیان کرد: ما در تولید داروهای قلبی و عروقی یک از شرکت های پیشرو در این زمینه در کشور هستیم.  بعضی از محصولات به صورت انحصاری در شرکت ما تولید می شود مثل داروی بیزاکودیل. در حال حاضر بعد از شیوع کرونا دو محصول را به بازار وارد کردیم یکی تولید ضدعفونی های برپایه الکل بود که حجم زیادی تولید کردیم و دیگری اینکه ما اولین شرکتی بودیم که در زمینه تولید قرص فاویپیراویر اقدام کردیم و اردیبهشت این محصول را ارائه کردیم.

مدیرعامل شرکت داروسازی تولید دارو ادامه داد: صنعت داروسازی در دهه اخیر پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته و در حال حاضر 97 درصد داروها در داخل تولید می شوند که سه درصد وارد میشود ولی ارزبری این سه درصد مبلغ قابل توجهی است.  ما در سال جدید علاوه بر محصولات درمانی و کمک درمانی کرونا 17 محصول جدید نیز از فرآورده های مختلف تزریقی، نیمه جامد، و شربت را به بازار عرضه کردیم.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها