صرفه‌جویی ۱۵۰ میلیون دلاری در نمایشگاه بومی‌سازی قطعات و صادرات کرمان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

صرفه‌جویی ۱۵۰ میلیون دلاری در نمایشگاه بومی‌سازی قطعات و صادرات کرمان

  • دوشنبه 11 اسفند 1399 16:40
  • شناسه 60903
 صرفه‌جویی ۱۵۰ میلیون دلاری در نمایشگاه بومی‌سازی قطعات و صادرات کرمان

نخستین نمایشگاه نهضت تولید و بومی‌سازی قطعات و صادرات در سال جهش تولید و با هدف شکل‌گیری «نهضت تولید» در کشور در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی جنوب شرق برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، امیرحسین سعید، مدیرعامل این شرکت گفت: اولین نمایشگاه نهضت تولید و بومی‌سازی قطعات و صادرات در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر شکل‌گیری «نهضت تولید» درکشور برگزار می‌شود. وی افزود: این شرکت با هدف کاهش ثبت سفارش واردات و صرفه‌جویی ارزی حداقل به میزان ۱۵۰میلیون دلار در استان کرمان در سال ۹۹ اقدام به برنامه‌ریزی در این خصوص کرده است.

 سعید با اشاره به هم‌افزایی تولیدکنندگان، قطعه‌سازان در برگزاری این نمایشگاه و شناسایی شرکت‌های دانش‌بنیان فعال استان کرمان در این بخش خاطرنشان کرد: به همین منظور شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی جنوب شرق برگزاری نمایشگاهی تخصصی، با عنوان  بومی‌سازی، نهضت تولید و صادرات را برنامه‌ریزی کرده است که چشم‌اندازی روشن و توسعه بخش در اقتصاد استان خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی جنوب شرق تصریح کرد: زمان اجرای این رویداد مهم در استان کرمان، از تاریخ ۱۴ تا ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۹ در محل سایت دائمی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی جنوب‌شرق است که بازدیدکنندگان می‌توانند از ساعت ۱۴ لغایت ۱۹ از این نمایشگاه بازدید کنند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته در حاشیه این نمایشگاه همچون میزهای تخصصی ساخت داخل با حضور کارشناسان و متخصصان گفت: پارک علم و فناوری، شرکت شهرک های صنعتی استان و همچنین شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی استان همچون هلدینگ میدکو، شرکت صنعتی و معدنی گل‌گهر، شرکت ملی صنایع مس ایران، شرکت سنگ‌آهن گهرزمین، شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر، لاستیک بارز، شرکت صنایع مس شهید باهنر، شرکت جهان فولاد سیرجان که شرکت‌های هدف بوده و واردکننده اصلی قطعات و مواد هستند، در این نمایشگاه حضور دارند.

وی با تاکید بر نمایش توانمندی‌های داخلی و خودکفایی در صنایع مختلف کشور افزود: امیدواریم با برگزاری این نمایشگاه گامی موثر در راستای مقابله با تحریم‌ها برداشته و شرایط سخت اقتصادی را بر تولیدکنندگان داخلی تسهیل کنیم.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها