اعطای تسهیلات به بنگاه‌های تولیدی رانت نیست/ پرداخت ۱۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در ۱۰ ماهه نخست سال | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اعطای تسهیلات به بنگاه‌های تولیدی رانت نیست/ پرداخت ۱۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در ۱۰ ماهه نخست سال

  • شنبه 16 اسفند 1399 12:58
  • شناسه 61040
اعطای تسهیلات به بنگاه‌های تولیدی رانت نیست/ پرداخت ۱۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در ۱۰ ماهه نخست سال

وزیر اقتصاد گفت: در ١٠ماهه امسال ١۴٠٠هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی اعطا شده که سال گذشته این رقم ٩٧۵میلیارد تومان بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد امروز شنبه در نشستی که با تولید کنندگان و کارآفرینان داشت، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های ما تقسیم بندی تولید کنندگان به سه گروه طلایی، نقره‌ای و برنزی بود که به دلیل ملاحظات اتاق بازرگانی این اتفاق رخ نداد. البته صنایع گروه "طلایی" لزوماً به معنای بزرگ مقیاس بودن آنها نیست بلکه شاخص‌هایی مثل صادرات، اهمیت صنعت و ... در این دسته بندی اهمیت خواهند داشت.

او ادامه داد: بر این عقیده بوده ام که نظام جمهوری اسلامی باید برای برخی صنایع و بنگاه‌های تولیدی کار و فرصت ایجاد کند که البته این موضوع به معنای دادن رانت به آن‌ها نیست.

وزیر اقتصاد بیان کرد:باید در استان‌ها، مشکلات واحد‌های اقتصادی را باید از نزدیک نظاره کنیم و در مقابل بخش خصوصی متعهد باشیم.

او بیان کرد:بازار سرمایه به خصوص صاحبان بنگاه‌های بزرگ مقیاس امروز در تامین مالی نقش اصلی را دارند.

 

وزیر اقتصاد گفت:در سه ماهه سوم سال  ٩٩رشد اقتصاد‌ی مفید و غیر نفتی مثبت بود و در ١١ماهه امسال ٣٢میلیارد لیتر صادرات نفتی داشتیم.

دژپسند گفت:در ١٠ماهه امسال ١۴٠٠هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی اعطا شده است. سال گذشته این رقم ٩٧۵میلیارد تومان بوده است که موضوع دادن تسهیلات به واحد های تولیدی به معنای رانت نیست. سرمایه در گردش از ١٧درصد به ٧٧درصد  رسیده است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها