سیر صعودی تولید کالاهای اساسی در سال ۱۴۰۰ | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

سیر صعودی تولید کالاهای اساسی در سال ۱۴۰۰

  • سه شنبه 19 اسفند 1399 11:40
  • شناسه 61152
سیر صعودی تولید کالاهای اساسی در سال ۱۴۰۰

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه امسال سیر تولید محصولات زراعی روند صعودی داشته است گفت: برای سال آینده تولید شکر، پنبه، جو و گیاهان علوفه‌ای افزایش خواهد یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، «جواد وفابخش»  اظهارداشت: در حوزه محصولات استراتژیک در سال‌های گذشته با سرکوب قیمتی محصولات اساسی رو به رو بودیم اما امسال سیر تولید روند صعودی داشته و برای سال آینده افزایش تولید شکر، پنبه، جو و گیاهان علوفه‌ای را خواهیم داشت.

معاون امور زراعی وزارت جهاد کشاورزی افزود: طبق گزارش های رسیده از استان‌های شرقی، در این استان‌ها شاهد زمستان خشک و گرم هستیم که امیدواریم با تمهیدات وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو این استان‌ها از چالش موجود عبور کنند.

وفابخش گفت: در صورت بارندگی با پراکندگی مناسب در فروردین و اردیبهشت ماه، مزارع غلات از شرایط خوبی برخوردار خواهند شد.

وی درباره یارانه بذر افزود: امسال اعتبارات خوبی برای یارانه بذر تخصیص داده شد و تمام مطالبات یارانه بذر سال ۹۸ به اتمام رسید و حواله بخشی از یارانه سال ۹۹ هم به استان‌ها ارسال شد.

 

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی درخصوص شبکه مراقبت ایام تعطیل افزود: باید شبکه مراقبت ایام تعطیل به منظور نظارت میدانی تشکیل شود تا مانند هر سال مشکلی در تولید وجود نداشته باشد.

وزارت جهاد کشاورزی به منظور تامین نیاز کشور و حمایت از تولیدکنندگان، امسال حمایت از تولید بذر را در دستور کار خود قرار داده است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها