عدم ایجاد زیرساخت‌ها و اجرا نشدن تدابیر لازم؛ 2 مشکل اصلی حوزه تولید | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

عدم ایجاد زیرساخت‌ها و اجرا نشدن تدابیر لازم؛ 2 مشکل اصلی حوزه تولید

  • یکشنبه 01 فروردین 1400 13:40
  • شناسه 61509
عدم ایجاد زیرساخت‌ها و اجرا نشدن تدابیر لازم؛ 2 مشکل اصلی حوزه تولید

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه بهبود تولید از فشار اقتصادی تحمیل شده به مردم می کاهد، گفت: در صورتی که تولید مرغ در سال ۹۹ به میزان نیاز کشور بود نابسامانی کنونی بازار ایجاد نمی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها»، گفت: آنچه تحریم‌ها را در سال گذشته بی اثر و خنثی کرد، تاکیدات مقام معظم رهبری بر جهش تولید و عمل به آن بود، در راستای تکمیل این مهم بود که رهبری توجه به پشتیبانی و حمایت و رفع موانع پیش روی تولید را به عنوان نام سال ۱۴۰۰ انتخاب کردند.

نماینده مردم  شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس یازدهم تلاش می‌کند ماه‌های ابتدای سال ۱۴۰۰ نیازهای قانونی در راستای پشتیبانی از تولید و رفع موانع پیش روی تولیدکنندگان را تحت عنوان طرح پشتیبانی و موانع زدایی از تولید در مجلس مصوب کند.

وی با اشاره به وظیفه نظارتی مجلس، اضافه کرد: با نظارت تلاش می‌کنیم دستگاه‌هایی که موجب ایجاد موانع بر سر تولید شده‌اند را شناسایی و با مسئولانی که پشتیبانی لازم را از امر تولید به درستی انجام نمی‌دهند به عنوان ترک فعل برخورد کند.

به گفته حاجی دلیگانی مرکز پژوهش های مجلس می‌تواند در این زمینه اقدامات پژوهشی لازم را انجام ‌دهد و نتایج را در اختیار نمایندگان قرار دهد.

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه بهبود تولید از فشار اقتصادی تحمیل شده به مردم می کاهد با بیان مثالی، ادامه داد: در صورتی که تولید مرغ در سال ۹۹ به میزان نیاز کشور بود نابسامانی کنونی بازار ایجاد نمی شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در حوزه تولید با ۲مشکل روبه رو هستیم؛ نخست آنکه پشتیبانی و زیرساخت‌ها به موقع ایجاد نمی‌شود و دوم آنکه دستگاه‌های اجرایی تدابیر لازم را در موعد مقرر پیش بینی نمی کند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها