هشدار نسبت به قاچاق جوجه از مرزهای کشور/ عرضه روزانه مرغ در تهران به ۱۳۰۰ تن رسید | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

هشدار نسبت به قاچاق جوجه از مرزهای کشور/ عرضه روزانه مرغ در تهران به ۱۳۰۰ تن رسید

  • شنبه 21 فروردین 1400 20:06
  • شناسه 62029
 هشدار نسبت به قاچاق جوجه از مرزهای کشور/ عرضه روزانه مرغ در تهران به ۱۳۰۰ تن رسید

نایب رئیس انجمن مرغداران گوشتی از توزیع روزانه ۱۳۰۰ تن مرغ در تهران خبر داد و گفت: عرضه مرغ مناسب است و نباید التهابی در بازار وجود داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی، با  با اشاره به اینکه بازار مرغ در شرایط عادی به سر می برد، اظهار کرد: هم اکنون قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان است.

وی با اشاره به اینکه مشکلی در بحث تامین مرغ وجود ندارد، افزود: در بحث توزیع مشکلات و نواقصی وجود دارد که در برخی مواقع موجب شده مرغ با نرخ مصوب در برخی فروشگاه ها عرضه نشود.

اسداله نژاد عرضه مرغ با نرخ بالای ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان را تخلف دانست و گفت: با توجه به آنکه تمامی واحدهای مرغداری مرغ زنده را با نرخ مصوب عرضه می کنند، از این رو دلیل منطقی برای فروش با نرخ های بالاتر در فروشگاه ها وجود ندارد.

این مقام مسئول نسبت به قاچاق جوجه هشدار داد و گفت: در حال حاضر جوجه یکروزه با نرخ ۶ هزار تومان هم به ندرت در بازار پیدا می شود که بخشی از این کمبود و عرضه بالاتر از نرخ مصوب را می توان به قاچاق جوجه از مرزها تعمیم داد که امیدواریم معضل بحث جوجه هر چه سریع تر حل شود، در غیراین صورت طی ۴۵ روز آینده شاهد تلاطم و التهاب در بازار مرغ هستیم.

به گفته وی، با توجه به خرید جوجه یکروزه با نرخ ۶ هزار تومان و افزایش ۸ درصدی قیمت تمام شده تولید انتظار می رود که تدابیری برای رفع این چالش اندیشیده شود چرا که مرغدار چاره ای جز خرید جوجه با نرخ های بالاتر یا تعطیلی واحدهای مرغداری ندارد، به همین خاطر برنامه ریزی باید به گونه ای صورت گیرد تا جوجه با نرخ مصوب تحویل واحدها شود که در نهایت تولید مرغ دچار چالش نشود.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی افزود: با توجه به وضعیت تأمین و عرضه مرغ در سطح کشور از سوی مرغداران، قیمت مرغ باید در بازار به نرخ مصوب برسد و به علت آنکه حلقه‌های زیادی در زنجیره تولید تا عرضه مرغ وجود ندارد، شناسایی متخلفان به راحتی قابل انجام است.

وی درباره مباحث مطرح شده مبنی بر احتمال افت بیش از حد قیمت مرغ گفت: با توجه به شرایط تأمین و تولید، احتمال افزایش تولید و بر هم خوردن عرضه و تقاضا و امکان کاهش قیمت در هفته‌ها و ماه‌های آینده وجود دارد و تولیدکنندگان در این زمینه نگرانی‌هایی دارند.

به گفته این مقام مسئول، اگر با چند واحد متخلف که مرغ را گران یا به صورت قطعه بندی عرضه می‌کنند، برخورد قاطع و در حد پلمب صورت گیرد، دیگر کسی جرأت تخلف نخواهد داشت.

اسداله نژاد با اشاره به اینکه مشکلی در تامین نهاده های دامی وجود ندارد، بیان کرد: هم اکنون چالشی در تامین نهاده وجود ندارد چرا که ۱۰۰ درصد ذرت و کنجاله با نرخ مصوب در اختیار مرغدار قرار می گیرد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی از توزیع روزانه بیش از ۱۳۰۰ تن در تهران خبر داد و گفت: بنابر آمار این میزان از نیاز روزانه تهران ۱۵ درصد بیشتر است که با این وجود التهابی در بازار نباید وجود داشته باشد.

اسداله نژاد در پایان تصریح کرد: با توجه به ازدیاد عرضه در برابر تقاضا هیچ بهانه ای برای عرضه مرغ بالاتر از نرخ مصوب وجود ندارد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها