چهار سال تلاش در راستای حمایت از تولید ایرانی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

چهار سال تلاش در راستای حمایت از تولید ایرانی

  • سه شنبه 12 اسفند 1399 08:32
  • شناسه 60919
چهار سال تلاش در راستای حمایت از تولید ایرانی

شبکه تلویزیونی «ایران کالا» به عنوان تنها شبکه اقتصادی رسانه ملی، وارد پنجمین سال فعالیت خود شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا در سالهای اخیر پس از ارائه مفهوم اقتصاد مقاومتی و تاکید بر حمایت از تولیدات داخلی توسط مقام معظم رهبری، وظیفه رسانه ملی ایجاب می‌کرد که با هنرمندی خاصی، برای حمایت از شعار محوری رهبر فرزانه انقلاب که ضامن بقا و حفظ استقلال و خودکفـایی کشور است بکوشد. یکی از مهمترین این روشها فراهم آوردن فضایی در سپـهر رسانه برای حمایت از تولیدات داخلی است. در همین راستا سازمان صداوسیما اقدام به ایجاد شبکه‎ای ویژه با ماموریت اختصاصی برای حمایت از تولیدات داخلی، کار و سرمایه ایرانی و توسعه اشتغال تحت عنوان شبکه تلویزیونی ایران کالا نمود تا بتواند عامل موثری در دستیابی چشم انداز ترسیم شده از سوی معظم له باشد.

ماموریت

تبلیغات برای کالای ایرانی به منظور رونق بازار، ظرفیت سازی و تحول آفرینی در فضای کسب و کار، حمایت از کار، تولید و سرمایه ایرانی، کمک به توسعه اشتغال، ارتقاء کیفیت کالا و خدمات و تحقق عدالت اطلاعاتی با تاکید بر حمایت از صنایع کوچک و متوسط.

اهداف

تبدیل شدن به برترین حامی تبلیغاتی صنایع کوچک و متوسط و مورد اعتمادترین مرجع اطلاعات قتصادی کشور.

شیوه ارائه برنامه ها

شبکه تلویزیونی ایران کالا به منظور جذب حداکثری مخاطبان و دستیابی به اهداف و ماموریت‌های تعیین شده، در حوزه برنامه سازی گونه‎های متنوعی را به شرح ذیل در دستور کار قرار داده است:

  • مستند
  • نمایشی
  • ترکیبی (مسابقه، سرگرمی و سایر قالب‎های مرتبط)
  • پویانمایی (انیمیشن)
  • اطلاع رسانی (اخبار و رویدادهای مرتبط با تولید ملی، اقتصاد مقاومتی، بورس، کالا، نمایشگاههای داخلی و خارجی و... )
  • آگهی تلویزیونی ( تیزر، گزارش آگهی، حک آرم، آرم آگهی و تبلیغات درون برنامه‎ای)

راه اندازی

شبکه ایران کالا پس از 6 ماه فعالیت مقدماتی، در تاریخ 4 اسفندماه 1395 در مراسمی با حضور آقای مهندس شهریاری معاون منابع مالی و سرمایه انسانی سازمان صداوسیما و آقای دکتر زابلی زاده مدیریت شبکه، پخش آزمایشی خود را آغاز نمود و سرانجام پس از یک سال پخش آزمایشی در تاریخ 12 اسفندماه 96 طی مراسم باشکوهی در مرکز همایشهای بین المللی صداوسیما که با حضور پررنگ وزرا، نمایندگان مجلس، روسای سازمانها، اصناف، هنرمندان، ورزشکاران و صاحبان صنایع برگذار شد به صورت رسمی افتتاح گردید.

جشن افتتاح رسمی شبکه

افتتاح شبکه

افتتاح شبکه

افتتاح شبکه

افتتاح شبکه

افتتاح شبکه

شایان ذکر است باتوجه به پخش ماهواره‎ای شبکه و به منظور معرفی کالاهای فاخر و با کیفیت ایرانی در بین سایر کشورها به ویژه کشورهای منطقه، تیزرهای تبلیغاتی به زبان‎های عربی و انگلیسی نیز پخش می‎شود.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها