تولیدکننده ای متفاوت در صنعت لبنیات / مبدع بسته بندی لبنیات در ظروف سفالی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تولیدکننده ای متفاوت در صنعت لبنیات / مبدع بسته بندی لبنیات در ظروف سفالی

  • یکشنبه 02 تیر 1398 00:40
  • شناسه 38747
تولیدکننده ای متفاوت در صنعت لبنیات / مبدع بسته بندی لبنیات در ظروف سفالی

شروین حسن زاده یکی از جوانان مهابادی است که از ظرفیت دامداری و تولید شیر خام استفاده کرده و با جلوگیری از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده در مواد لبنی، توانست یک واحد لبنیاتی با ویژگی های متفاوت و متمایز ایجاد کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا شرکت شروین مهاباد با هدف حمایت از کشاورزی و دامداری منطقه ، جمع آوری شیر و فراوری آن به سایر محصولات لبنی به روش پاستوریزه و هموژنیزه در سال 1385 تاسیس شده است.

شروین حسن زاده از جوانان سختکوش و کارآفرین مهابادی است که توانست یک واحد لبنیاتی با نام شروین مهاباد ایجاد کرده و محصولاتش را با نشان تجاری خومالی به بازار عرضه کند.

مشوق وی برای ایجاد این واحد لبنیاتی پدرش است. پدر وی می گوید: از کودکی سعی کرده تا در تربیت شروین سختگیری کرده تا وی به فردی خلاق و کوشا تبدیل شود. شروین سعی کرد تا با فرآوری ویژه در لبنیات محصولات ویژه ای با نام خومالی تولید کرده و آن را به به یک برند مواد غذایی تبدیل کند.

شروین معتقد است اگر یک کارخانه دار زودتر ار کارگران در کارخانه حضور یابد می تواند کنترل بهتری در تولید و رفع مشکلات داشته باشد.
این کارآفرین دلیل خود برای ایجاد کارخانه در مهاباد را کارافرینی برای جوانان جویای کار معرفی کرده و معتقد است باید ابتدا برای جوانان شهر مادری خود اشتغالزایی کند.


همسر وی که از همکلاسی های دوره دانشجویی اوست در کارخانه دوشادوش شروین حرکت کرده و در مدیریت و کنترل کیفی محصولات همکاری می کند.
همسر شروین حسن زاده می گوید : من سعی می کنم فضای کار را به منزل منتقل نکنم و بین کار و زندگی تمایزی ایجاد کرده و محیط خانوادگی را از کارخانه و تولید  فاصله بدهم.

بسته بندی متقاوت و خلاقانه لبنیات

وی در بسته بندی ماست ویژه خود به جای استفاده از پلاستیک از ظرف سفالی استفاده کرده است که با استقبال مشتریان مواجه شده و هم اکنون در فروشگاه زنجیره ای معتبر به فروش می رسد.

لبنیات خومالی نه تنها در ایران بلکه در عراق و به وِیژه منطقه کردستان عراق مشتریان فراوانی دارد. مهمترین صادرات لبنیات خومالی به عراق است.


وی درباره نامگذاری محصولات شرکتش می گوید: اولویت انتخاب نام برای محصولات استفاده از نام ها و کلمات کردی است. ما برای اولین بار در ایران، ماست را در ظروف سفالی بسته بندی کرده و در معرض فروش به مردم گذاشتیم.

حسن زاده علاوه بر تولید لبنیات از تیم های ورزشی مهاباد نیز حمایت مالی کرده و سعی می کند در آبادانی همه جانبه شهرش نقش موثری داشته باشد.

این شرکت تلاش می کند تا با بهره برداری از آخرین دانش و تکنولوژی روز و تطابق خود با بالاترین استانداردهای جهانی بهداشت موادغذایی و با اتکا بر توان و ظرفیت بالای دامداری در منطقه کردستان ، گامی محکم و استوار در جهت تولید محصولات لبنی پاستوریزه و هموژنیزه بردارد.
محصولات این شرکت شامل انواع شیر ، شیر طعم دار ( کاکائو ، قهوه ، موز ، عسل و ...) خامه ، ماست با درصد چربی مختلف ، ماست موسیر و دوغ با طعمهای متفاوت می باشد.


در فاز توسعه ، محصولاتی مانند انواع بستنی ، پنیر خامه ای ، پنیر پیتزا ، آب آشامیدنی ، ماست های طعم دار و سس مایونز و کچاپ به تولیدات این کارخانه افزوده خواهد شد.
توجه به نیازها و خواسته های مصرف کنندگان به عنوان مشاوران شرکت فراوری لبنیات شروین مهاباد در سیاست گذاری ، تولید و توزیع محصولات این شرکت جایگاهی مهم و ویژه دارد.

انتهای پیام/

مطالب بیشتر از «زندگی نامه صنعتگران»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها