رونق صادرات فرش | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

رونق صادرات فرش

  • شنبه 23 تیر 1397 15:46
  • شناسه 30305
رونق صادرات فرش

افزایش ۴۰.۹ درصدی وزن و ۱۰.۱ درصدی ارزش صادرات فرش دستباف ایران در ۲ ماهه اول امسال/ صادرات فرش دستباف ایران به آمریکا ۱۴۳ درصد افزایش یافت

میزان صادرات فرش دستباف ایران در ۲ ماهه ابتدایی امسال از لحاظ وزنی ۴۰.۹ درصد و از لحاظ ارزشی ۱۰.۱ درصد افزایش یافت. صادرات فرش دستباف ایران به آمریکا نیز در این مدت ۲ ماهه از لحاظ وزنی و ارزشی به ترتیب ۱۴۳ و ۵۹.۶ درصد با افزایش همراه بود.

Image result for ‫فرش ایرانی‬‎

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، بر اساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، در دو ماهه ابتدای امسال ۵۹۴.۶ تن فرش دستباف به ارزش ۳۳.۷ میلیون دلار صادر شد.

 

بر این اساس میزان صادرات فرش دستباف در سال‌ ۱۳۹۶ حدود ۵ هزار و ۳۹۹ تن به ارزش حدود ۴۲۴ میلیون دلار بود که با افزایش ۱۸ درصدی ارزش مواجه بود.

همچنین در سال ۱۳۹۵ حدود ۵ هزار و ۷۴۱ تن فرش دستباف به ارزش حدود ۳۵۹ میلیون دلار از کشور صادر شد که از لحاظ وزنی ۱۳.۴۶ درصد و از لحاظ ارزشی ۲۳.۸۰ درصد افزایش داشت.

همچنین میزان صادرات فرش دستباف ایران به آمریکا در دو ماهه ابتدایی امسال ۲۰۶.۹ تن به ارزش ۹.۱ میلیون دلار بوده است که از لحاظ وزنی ۱۴۳ درصد و از لحاظ ارزشی ۵۹.۶ درصد افزایش داشته است.

پارسال، ۱.۸۸۶ تن فرش دستباف به ارزش ۱۲۶ میلیون دلار به آمریکا صادر شد که از لحاظ ارزشی ۲۹.۹ درصد افزایش داشت.

این در حالی است که میزان صادرات فرش دستباف به آمریکا در سال ۱۳۹۵، یک هزار و ۹۱۳ تن به ارزش ۹۷ میلیون دلار بود که نسبت به سال قبل آن ۶۲۱.۷۱ درصد افزایش وزنی و ۹۶۹.۴۲ درصد افزایش ارزشی داشت.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «صنعت و معدن»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها