روند کند تخصیص ارز برای واردات کاغذ | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

روند کند تخصیص ارز برای واردات کاغذ

  • شنبه 20 مرداد 1397 09:17
  • شناسه 31534
روند کند تخصیص ارز برای واردات کاغذ

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان کاغذ و مقوا گفت: هم اکنون روند تخصیص و تامین ارز جهت واردات کاغذ به کندی صورت می گیرد.

 به گزارش شبکه ایران کالا ،سید حسین میرباقری رئیس اتحادیه صنف فروشندگان کاغذ و مقوا  افزود: وضع کاغذ و مقوا در کشور خوب و مشکل خاصی بجزء کندی روند تخصیص ارز در این حوزه وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه کاغذ در اولویت یک و مقوا در اولویت دوم کالایی جهت تخصیص ارز قرار دارد گفت: هم اکنون مجوز ثبت سفارش و واردات کالا از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام و مشکل خاصی در این خصوص وجود ندارد.


رئیس اتحادیه صنف فروشندگان کاغذ و مقوا با بیان اینکه مقدار قابل توجهی کاغذ به سبب عدم تامین ارز در گمرکات کشور دپو و ترخیص نشده است ادامه داد: اگر کاغذهای موجود در گمرکات به سرعت ترخیص شود بازار حالت بهتری به خود می گیرد.

میرباقری با اشاره به اینکه هیچ کاغذ تحریری در شرایط کنونی کشور تولید نمی شود افزود: تولید کاغذهای مورد نیاز برای بسته بندی کارتن در کشور از وضع خوبی برخوردار است.

وی گفت: ایران در زمینه تولید این نوع کاغذ در مرحله خودکفایی قرار دارد اما در زمینه کاغذ روزنامه، چاپ و تحریر همچنان نیازمند واردات است.

میر باقری در خصوص تولید نشدن کاغذ روزنامه و تحریر در ایران ادامه داد: امکان تولید این نوع کاغذ به لحاظ نیروی انسانی، دانش، ماشین آلات و غیره وجود دارد به شرط اینکه دولتمردان دست تولیدکنندگان حوزه مدنظر را به گرمی بفشارند واز آنان حمایت کنند.


وی در ادامه یادآورشد: هم اکنون توان تامین ۴۰ تا ۵۰ درصد کاغذ مورد نیاز داخلی در صورت حمایت واقعی دولت از کارخانجات کاغذ در کشور وجود دارد.انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «صنعت و معدن»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها