فرصت سوزی در صادرات فولاد/ افزایش ظرفیت تولید فولاد تا ۲۵ میلیون تن در سال | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

فرصت سوزی در صادرات فولاد/ افزایش ظرفیت تولید فولاد تا ۲۵ میلیون تن در سال

  • پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400 19:52
  • شناسه 63080
فرصت سوزی در صادرات فولاد/ افزایش ظرفیت تولید فولاد تا ۲۵ میلیون تن در سال

یعقوبی گفت: برای فولادی که بیش از ۲ برابر نیاز داخل تولید می‌شود و نباید تا این حد دغدغه مجوز برای صادرات داشته باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، وحید یعقوبی معاون اجرایی انجمن تولیدکنندگان فولاد درباره صادرات فولاد ایران گفت: باید دلیل کمبود صادرات را از سیاستگداران کشور بپرسید. ما فرصت طلایی صادراتی از اواخر سال گدشته پیش روی صنعت فولاد قرار گرفته است. ما در زمینه صادرات پتانسیل بسیار بالایی داریم و در بخش فولاد میانی به کشور‌های دنیا صادرات داریم که سال گذشته به حدود ۶ میلیون تن رسید.

او ادامه داد: برای صادرات فولاد کشور تا ۸ میلیارد دلار تا پایان سال 1400، حدود نیمی از آن را تحقق بخشیدیم. مجوز‌های صادراتی یکی از مشکلاتی بود که مانع از انجام این می‌شد. برای کالایی که بیش از ۲ برابر نیاز داخل تولید می‌شود و نباید تا این حد دغدغه مجوز برای صادرات داشته باشیم.

یعقوبی گفت: در افق ۱۴۰۴ برنامه‌هایی برای افزایش ظرفیت تا ۲۵ میلیون تن است، اما این با در نظر گرفتن ۲۰ میلیون تن صادرات است. امروز زیرساخت‌های بروکراسی و حمل و نقل ما امکان تحقق این اهداف را فراهم نمی‌کند.

او ادامه داد: ظرفیت تولید ما در سال ۹۹ حدود ۳۷ میلیون تن بود. حدود ۶ میلیون تن کمتر از طرفیت تولید داشتیم که بخشی از آن به کمبود مواد اولیه مربوط می‌شود. این کمبود به سیاستگذاری‌های حوزه اکتشاف و استخراج مربوط است. بخشی هم به رکود داخلی فولاد و محدودیت‌ها صادرات و تولید مربوط می‌شود.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «صنعت و معدن»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها