مصرف سرسام آور برق برای استخراج بیت‌کوین | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

مصرف سرسام آور برق برای استخراج بیت‌کوین

  • جمعه 17 اردیبهشت 1400 14:17
  • شناسه 63097
مصرف سرسام آور برق برای استخراج بیت‌کوین

بیت‌کوین پر طرفدارترین ارز مجازی در جهان به شمار می‌رود و برای استخراج آن برق زیادی مصرف می‌شود و پیش‌بینی می‌شود، این روند طی چند سال آینده افزایش چشمگیری داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، طی 4 روز گذشته 133 تراوات ساعت برق در جهان برای استخراج بیت‌کوین مصرف شده است.

به طور کلی برق مورد نیاز برای استخراج بیت‌کوین در جهان نزدیک به میزان برقی است که تمام کشورهای جهان مصرف می‌کنند و انتظار می‌رود تا سال 2024 برق مصرفی برای استخراج بیت‌کوین از مجموع برق مصرفی 121 کشور در جهان فراتر رود.

برای استخراج بیت‌کوین هم اکنون صدها میلیون‌ کامپیوتر 24 ساعته در حال کار هستند و همه این‌ها به خاطر میزان گرمای ایجاد شده ناشی از سنگینی محاسبات نیاز به خنک شدن و استفاده از کولر دارند.

جالب است بدانید که برخی کشورها نظیر ایران به خاطر استخراج بیت‌کوین با کمبود برق مواجه شده‌اند و همین امر باعث شده مجبورند مزارع استخراج بیت‌کوین خود را تعطیل کنند.

بیل‌ گیتس بنیانگذار شرکت مایکروسافت هم می‌گوید: بیت‌کوین از هر تراکنش دیگری که بشر تا کنون تجربه کرده مصرف برق بیشتری دارد.

نکته حائز اهمیت اینکه هر چقدر که می‌گذرد، باید کامپیوترهای بیشتری برای استخراج بیت‌کوین در جهان به کار گرفته شده و همین امر هم سود استخراج آن را کاهش و هم مصرف برق آن را افزایش می‌دهد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «فناوری اطلاعات»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها