سیاست‌های اعتباری بانک توسعه تعاون | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

سیاست‌های اعتباری بانک توسعه تعاون

  • سه شنبه 17 فروردین 1400 14:19
  • شناسه 61889
سیاست‌های اعتباری بانک توسعه تعاون

در سال جدید سیاست‌های اعتباری بانک توسعه تعاون با نگاهی جامع به مسائل بانکداری تدوین شد. مدیرعامل بانک توسعه تعاون با بیان مطلب فوق افزود: طی چند سال اخیر همواره اهتمام بر این بوده است پیش از آغاز سال جدید، این سند مهم به کلیه همکاران به‌ویژه ارکان اعتباری بانک ابلاغ و تکلیف همکاران برای ارائه خدمات عمومی و تخصصی اعتباری در سال پیش رو مشخص و تبیین شده باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، حجت‌اله مهدیان گفت: ارتقا و بهبود ضوابط و شرایط معاملات اسلامی جایگاهی ویژه در محتوای سیاست‌های اعتباری دارد. وی با تبیین نقش توسعه‌ای بانک افزود: افزایش و تنوع‌‌بخشی به خدمات و فعالیت توسعه‌ای، حمایتی بانک از مهم‌ترین بخش‌های این سند راهبردی بانک توسعه تعاون است. مدیرعامل بانک توسعه تعاون خاطرنشان کرد: حجم فعالیت بانکداری به‌صورت مستمر در حال افزایش بوده است و همکاران با اهتمام ویژه‌ای سهم بسزایی از این عملیات را بر عهده داشته‌اند. ازاین‌رو تقویت کادر اعتباری ستاد، مدیریت شعب استان‌ها و شعب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و در این سند راهکارهای تقویت تبیین و مشخص شده است. مهدیان رعایت عدالت اعتباری را از مهم‌ترین اهداف این بانک برشمرد و گفت: برای بهبود و ارتقای عدالت اعتباری و حفظ حقوق و تکریم مشتریان؛ ضروری است فرآیندهای اعتبارسنجی تخصصی به‌خوبی صورت پذیرد و اولویت‌های سرمایه‌گذاری با توجه به اسناد بالادستی مشخص باشد.

وی گفت: برای برنامه‌ریزی و ارائه خدمات شایسته به عموم مشتریان، سطح ارتباطی بانک با مشتریان با توجه به نوع فعالیت اقتصادی و ظرفیت‌های شرکت‌ها ممکن است در طیف متنوعی باشد و شرکت‌هایی که فعالیت اقتصادی و تولیدی گسترده‌ای داشته و باعث اشتغال جمعی گسترده می‌شوند نیازمند ارائه وقت و توجه بیشتر، از سوی بانک هستند ازاین‌ رو تلاش شده است در سیاست‌ها به ارتقای مکانیزم مدیریت مشتریان بزرگ به‌صورت ویژه‌ای پرداخته شود تا با ارائه خدمات شایسته به کارآفرینان و تولیدکنندگان بزرگ، شرایط مناسبی برای رونق تولید فراهم شود.

مهدیان نگاه جامع به موضوع بانکداری را بسیار مهم دانست و گفت: فعالیت بانکی از دیدگاه کلان نیازمند راهکارهای مناسب تجهیز منابع و نیز تخصیص بهینه منابع و مصارف و رعایت نظم و انضباط نقدینگی است و اگر بانک با برنامه دقیق در چارچوب‌های حرفه‌ای بانکداری اعم از تجهیز منابع، تحقق درآمدهای مشاع و غیرمشاع، مدیریت اثربخش هزینه‌ای و مدیریت مطالبات عمل کند، بستر مناسبی برای اجرای برنامه‌های اعتباری بانک فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «نشانهای تجاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها