اشتغال ۲۰۰ نفر در کارخانه طلای هیرد محقق می‌شود | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اشتغال ۲۰۰ نفر در کارخانه طلای هیرد محقق می‌شود

  • پنجشنبه 20 خرداد 1400 21:25
  • شناسه 64275
اشتغال ۲۰۰ نفر در کارخانه طلای هیرد محقق می‌شود

پیش‌بینی می‌شود با سرمایه‌گذاری حدود ۳ هزار میلیارد ریالی در واحد فرآوری معدن طلای هیرد، زمینه اشتغال مستقیم برای بیش از ۲۰۰ نفر در این واحد فراهم شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، استاندار خراسان جنوبی در بازدید از معدن و طرح فرآوری طلای هیرد با اشاره به ظرفیت‌های معدنی در استان، گفت: این استان دارای ظرفیت‌های منحصربه‌فردی در حوزه معدن است که باید به سرمایه‌گذاران معرفی شود.

حمید ملانوری‌ همچنین به اقدامات انجام‌شده توسط شرکت تهیه و تولید در استان اشاره و بیان کرد: حضور شرکت‌های بزرگ معدنی در استان و اقدامات‌ انجام ‌شده در حوزه زیرساخت سبب ایجاد رغبت در بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در حوزه معدنی استان می‌شود.

وی اضافه کرد: تمام مجموعه دولت نیز برای رفع موانع و مشکلات پیش روی این حوزه پای‌کار هستند. همچنین سرمایه‌گذار کارخانه طلای هیرد در این بازدید تصریح کرد: معدن طلای هیرد با ذخیره قطعی حدود 5 میلیون تن کانسنگ طلا در 140 کیلومتری مرکز استان در حال فعالیت است که همزمان طرح فرآوری و استحصال طلا نیز در جوار این معدن در دست احداث است. امیر هوشنگ متولی خاطرنشان کرد: استخراج اسمی سالانه این معدن ۱۰۰ هزار تن کانسنگ طلا و ظرفیت تولید سالانه‌ طرح استحصال طلای آن ۲۰۰ کیلوگرم شمش طلا است. متولی سرمایه‌گذار کارخانه طلای هیرد افزود: پیش‌بینی می‌شود با سرمایه‌گذاری حدود 3 هزار میلیارد ریالی در واحد فرآوری این معدن، زمینه اشتغال مستقیم برای بیش از 200 نفر در این واحد فراهم شود.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «نشانهای تجاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها