تولید نژاد جدید گوسفند در شرکت کشت و صنعت فجر صفا | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تولید نژاد جدید گوسفند در شرکت کشت و صنعت فجر صفا

  • سه شنبه 20 مهر 1400 09:35
  • شناسه 77606
تولید نژاد جدید گوسفند در شرکت کشت و صنعت فجر صفا

مدیرعامل شرکت کشت وصنعت لرستان از تولید نژاد جدید گوسفند در این شرکت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا محمد مهدی عرب نژاد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: شرکت کشت و صنعت و گردشگری فجر صفای لرستان به عنوان یکی از مجموعه‌های پیشرو کشور در زمینه‌های متنوع کشاورزی و دامداری علمی، در  بیستمین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور و صنایع وابسته تهران حضوری فعال دارد.

وی اضافه کرد: واحد دامپروری مجموعه فجر صفا که پروژه‌های مختلفی از جمله اصلاح نژاد گوسفند رومانوف و ترکیب آن با نژاد محلی لرستان را با بهره‌گیری از برترین مشاوران دنیا در دستور کار خود قرار داده است.

مدیرعامل شرکت کشت وصنعت فجر صفای لرستان گفت: این شرکت در حال حاضر نژاد جدیدی تولید کرده است که از هر نظر نسبت به سایر نژادهای گوسفند بومی و محلی برتری دارد.

عرب نژاد اضافه کرد: چندقلوزایی، نداشتن دنبه و گوشت بیشتر، تعداد زایش بالاتر در طول عمر، پشم با کیفیت‌تر، کاهش سن بلوغ، شیردهی بیشتر، تولید مثل غیرفصلی و... از جمله ویژگی‌های نژاد جدید است.

وی خاطرنشان کرد: شرکت کشت و صنعت و گردشگری فجر صفا به عنوان نماینده  لرستان در نمایشگاه بین‌المللی دام و طیور تهران آماده است تا از تجربیات و دانش بومی‌سازی شده خود در جهت طراحی پروژه‌های کشاورزی و دامداری و ارائه مشاوره به سایر تولیدکنندگان و فعالان حوزه‌های دامپروری و کشاورزی استفاده کند.

انتهای پیام/

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «نشانهای تجاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها