افتتاح کارخانه تولید دستگاه‌های کارت‌خوان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

افتتاح کارخانه تولید دستگاه‌های کارت‌خوان

 • چهارشنبه 22 دی 1400 01:13
 • شناسه 89010
افتتاح کارخانه تولید دستگاه‌های کارت‌خوان

شرکت تندرنور با حمایت بانک سامان و به‌کارگیری تکنولوژی روز دنیا، موفق به راه‌اندازی کارخانه تولید دستگاه‌های کارت‌خوان شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از بانک سامان، مراسم افتتاح کارخانه تولید و ساخت دستگاه‌های کارت‌خوان شرکت تندرنور با حضور مدیران ارشد بانک سامان، شرکت پرداخت الکترونیک سامان و جمعی از مدیران ارشد شبکه بانکی کشور در پارک علم و فناوری پردیسان برگزار شد.

در این مراسم هومن سپهری مدیرعامل شرکت تندرنور که یکی از شرکت‌های گروه مالی سامان است، طی سخنانی به تاریخچه شرکت تندرنور و فراز و نشیب‌های این شرکت اشاره کرد و گفت: شرکت تندرنور نخستین شرکت ایرانی بود که موفق به طراحی و ساخت نرم‌افزار سوئیچ بانکی شد و این نرم‌افزار تا سال‌ها در بانک سپه مورداستفاده قرار می‌گرفت؛ اما زمانی که بانک سامان این شرکت را خرید وضعیت چندان مناسبی نداشت و با مشکلات فراوانی روبرو بود.

وی سپس ادامه داد: پس از تملک شرکت توسط بانک سامان و با حمایت‌های خوبی که توسط مدیران ارشد این بانک و شرکت پرداخت الکترونیک سامان دریافت کردیم، توانستیم مشکلات را یکی پس از دیگری پشت سر بگذاریم و امروز به بزرگ‌ترین شرکت تعمیرات کارت‌خوان ایران تبدیل شویم. به‌طوری‌که امروز تنها شرکتی هستیم که توانایی تعمیر تمام برندهای کارت‌خوان اعم از Pax, Verifone, Bitel, Ingenico, Newland, Talento و Sagem را داریم و محدود به برند خاصی نیست.

مدیرعامل شرکت تندرنور در ادامه افزود: در سال ۹۷ و ۹۸ تصمیم گرفتیم که شرکت برند خاص خود را در حوزه کارت‌خوان داشته باشد و ازاین‌رو پس از بررسی و مطالعه فراوان و بازدیدهای متعدد با شرکت Newland که دومین تأمین‌کننده دستگاه کارت‌خوان در سراسر جهان است به توافق رسیدیم و با انتقال دانش توانستیم نمایندگی این شرکت بزرگ را دریافت کنیم.

هومن سپهری در ادامه به شیوع کرونا در جهان اشاره کرد و ادامه داد: در سال ۹۹ به دلیل شیوع کرونا، گرایش بسیار زیادی به سمت استفاده از دستگاه‌های کارت‌خوان ایجاد شد و به همین دلیل شرکت تندرنور تصمیم گرفت که برای رفع نیاز داخلی، اقدام به تولید دستگاه کارت‌خوان در داخل کشور کند. به همین دلیل پس از اخذ مجوز هیئت‌مدیره ما با شاپرک و وزارت صمت وارد مذاکره شدیم و درنهایت مجوز احداث کارخانه و تولید ۲۰۰ هزار دستگاه کارت‌خوان و ۵۰ هزار صندوق فروشگاهی در سال را دریافت کردیم و امروز در کمتر از یک سال شاهد افتتاح کارخانه و خط تولید دستگاه‌های کارت‌خوان شرکت تندرنور هستیم.

مدیرعامل تندرنور با اشاره به ظرفیت این کارخانه گفت: در حال حاضر ما ظرفیت تولید ۵۰۰ تا ۷۰۰ دستگاه کارت‌خوان به‌صورت روزانه داریم ولی این امکان فراهم است که ظرفیت تولید تا ۱۵۰۰ دستگاه به‌صورت روزانه افزایش پیدا کند.

حسین واعظ قمصری مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سامان نیز در مراسم افتتاح کارخانه تولید دستگاه‌های کارت‌خوان با اشاره به توانمندی‌های بالای شرکت تندرنور، اظهار کرد: پرداخت الکترونیک سامان، سال‌ها از شرکت‌های دیگر خدمات سرویس و تعمیر و خرید کارت‌خوان را دریافت می‌کرد اما با یک برنامه‌ریزی درست، مرحله‌به‌مرحله پشتیبانی دستگاه‌های کارت‌خوان خود را به شرکت تندرنور واگذار کردیم و سال پیش عملاً تمامی سرویس و تعمیرات کارت‌خوان‌های پرداخت الکترونیک سامان در اختیار تندرنور قرار گرفت و همین موضوع درآمد بسیار خوبی را عاید تندرنور به‌عنوان عضوی از گروه مالی سامان کرد.

وی ظرفیت شرکت پرداخت الکترونیک سامان را در حدود یک میلیون و صد هزار کارت‌خوان عنوان کرد و گفت: درمجموع ظرفیت جامعه در حدود ۹ میلیون دستگاه کارت‌خوان است و افتتاح کارخانه شرکت تندرنور فرصت بسیار مناسبی برای این شرکت است که بتواند به ما و دیگر شرکت‌های پرداخت دستگاه بفروشد.

مدیرعامل پرداخت الکترونیک سامان وضعیت شرکت تندرنور ازنظر دانش و تکنولوژی را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و ادامه داد: برنامه شرکت پرداخت الکترونیک سامان و بانک سامان بر این است که با توجه به این توانمندی‌ها، شرکت تندرنور را تا سال ۱۴۰۴ وارد بورس کند.

قمصری به حمایت‌های بانک سامان از شرکت تندرنور اشاره کرد و افزود: بانک سامان برای راه‌اندازی این خط تولیدی حمایت‌های بسیار خوبی از مجموعه تندرنور کرد و یک خط اعتباری بسیار بزرگ برای تأسیس این کارخانه در اختیار شرکت قرار داد و امروز شاهد به ثمر نشستن این حمایت‌ها در قالب ایجاد اشتغال و افزایش تولید ملی هستیم.
برای حمایت از تولید، قدم‌های عملیاتی برمی‌داریم

سخنران دیگر این مراسم، علیرضا معرفت مدیرعامل بانک سامان بود. وی در سخنان خود به گام‌های مؤثر بانک سامان برای حمایت و پشتیبانی از تولید اشاره کرد و گفت: بانک سامان همواره در راستای سیاست‌های اصولی و منویات نظام برای حمایت از تولید، قدم‌های عملیاتی برداشته به‌نحوی‌که امروز بیش از ۵۴ درصد از پرتفوی اعتباری بانک سامان به حوزه صنعت و تولید اختصاص دارد.

مدیرعامل بانک سامان، ایفای نقش برای ایجاد اشتغال، حمایت از تولید و استفاده از دانش را بسیار مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: همه تلاش ما در بانک سامان این است که در جهت حمایت از تولید و تامین مالی صنعت حرکت ‌کنیم و همواره به دنبال حمایت از صنعت خواهیم بود. البته ما هرگز بدون مطالعه دست به اقدام نمی‌زنیم و منافع مجموعه را نیز در نظر می‌گیریم.

معرفت به فرصت کرونا برای شرکت تندرنور اشاره کرد و گفت: از سال ۲۰۱۹ و با شیوع کرونا، استفاده از ابزارهای الکترونیک میزان پول فیزیکی را ۴۲ درصد کاهش داد و امروز ۶۷ درصد از پرداخت‌ها در سطح جهان از مسیر ابزارهای الکترونیک می‌گذرد و این فرصت بسیار خوبی است که شرکت تندرنور با ارائه محصولات خود به بازار، سهمی از این بازار بزرگ را در اختیار بگیرد.

مدیرعامل بانک سامان، ارزش بازار ابزارهای پرداخت در جهان را حدود ۷۰ میلیارد دلار عنوان کرد و افزود: این بازار بزرگ می‌طلبید که ما در آن سرمایه‌گذاری کنیم و امروز ثمره این سرمایه‌گذاری را در افتتاح کارخانه تولید پوز شرکت تندرنور شاهد هستیم.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «نشانهای تجاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها

 • برگزاری نمایشگاه فروش نوروزی در سراسر ایران 

  برگزاری نمایشگاه فروش نوروزی در سراسر ایران 

  دبیر کل اتاق اصناف در گفتگو با شبکه ایران کالا درباره فروش نوروزی گفت: این نمایشگاه معمولا برای شب عید فرصت مناسبی است که شور و نشاط برای خرید ایجاد می کند.

 • فناوری نوظهور متاورس در صنعت گردشگری پزشکی

  فناوری نوظهور متاورس در صنعت گردشگری پزشکی

  دکتر صدری کارشناس گردشگری سلامت در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: آینده زندگی بشر ناگزیر است که وارد فضای مجازی و متاورس بشود.

 •  استاندارد خودروها

   استاندارد خودروها

   کریمی سنجری کارشناس خودرو گفت: آخرین استانداردهایی که در کشور الزام شد استاندارد 52 گانه و بعد 82 گانه بود که به خاطر تحریم خودور فعلا امکان پذیر نیست برخی از استانداردها بلاتکلیف مانده است.

 • مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM

  مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM

  سیستم مدیریت ارتباط با مشتری را می‌توان بعنوان فعالیت‌هایی در زمینه‌های مدیریت و تحلیل ارتباط مشتریان و داده‌ها برای رسیدن به اهدف بهبود روابط با مشتریان و حفظ این روابط و تقویت راه‌های فروش در آینده تعریف نمود. این سیستم به شما این کمک را می کند تا تمامی فعالیت‌های خود را در قسمت تجاری در تمام بخش‌ها کسب و کار خود و سازمان خود ارزیابی و ردیابی نمایید.

 • مشترکان کم مصرف علاوه بر برخورداری از یارانه برق مشوق هم دریافت می کنند

  مشترکان کم مصرف علاوه بر برخورداری از یارانه برق مشوق هم دریافت می کنند

  مدیرعامل شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران(توانیر) گفت: تعرفه‌های جدید برق از اول بهمن اجرایی خواهد شد و براساس آن مشترکان کم مصرف علاوه بر برخورداری از یارانه‌های قبلی مبالغی هم به عنوان تشویق دریافت خواهند کرد.

 • توضیح شرکت بازرگانی دولتی درباره گندم های وارداتی

  توضیح شرکت بازرگانی دولتی درباره گندم های وارداتی

  شرکت بازرگانی دولتی بر سلامت محصوله های وارداتی از جمله گندم روسی تاکید و اعلام کرد که ۵.۵ میلیون تن گندم وارداتی در بنادر کشور تخلیه شده است.

 • کف قیمت بلیت هواپیما حذف شد

  کف قیمت بلیت هواپیما حذف شد

  سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از ملغی شدن مصوبه انجمن شرکت‌های هواپیمایی در خصوص تعیین کف نرخی بلیت هواپیما خبر داد و گفت: هیچ کدام از شرکت‌های هواپیمایی مجاز به تعیین کف نرخ و یا فروش با قیمت بالاتر از نرخ اعلام شده نیستد.

 • محمد کیهانی

  محمد کیهانی

  مهندس محمد کیهانی کارآفرین و خیر جوان که دستاوردهایش در عرصه قطعات بتنی در ایران موجب به‌وجودآمدن تحولاتی چشمگیر در این عرصه شده است. محمد کیهانی که اعتقاد دارد صنعت بتن ایران وارد عصر جدیدی در حوزه فعالیت حرفه‌ای خود شده، در صدد است تحول و اثرگذاری بنیادی‌اش را از طریق بخش تحقیقات منتج به توسعه کارآفرینی عملیاتی سازد.

 • صفحه اول روزنامه های اقتصادی 28 دی

  صفحه اول روزنامه های اقتصادی 28 دی

  روزنامه های اقتصادی امروز به موضوعاتی همچون «دستور رئیس جمهوری مبنی بر دادن وام 100 میلیونی بدون ضامن»، «در دسترس قرار گرفتن رمز ارز ایرانی» و «افزایش قیمت نفت» پرداختند.

 • خودکفایی شرکت پورت لاین در تولید دوچرخه

  خودکفایی شرکت پورت لاین در تولید دوچرخه

  مدیر فروش شرکت دوچرخه سازی پورت لاین گفت: ۹۰ درصد قطعات دوچرخه را بومی سازی کرده ایم، از نظر طراحی محصولات تولید داخل چندان قابل قبول نبوده اما کیفیت بالایی نسبت به مشابه وارداتی دارد.

 • مثلث اقتصادی ایران، چین و روسیه

  مثلث اقتصادی ایران، چین و روسیه

  آقایان رجب صفروف رئیس شورای روابط تجاری و اقتصادی ایران و روسیه، روشن یکتا عضو هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و روسیه، جلیل رحیمی جهان آبادی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و امیر محمودزاده مدیرعامل انجمن دوستی ایران و روسیه در مورد افزایش سطح روابط تجاری ایران و روسیه و عضویت غیردائمی ایران در اتحادیه اوراسیا به گفتگو پرداختند.

 • رونمایی از قدرتمندترین نسخه موتور سه استوانه ایران‌خودرو تا پایان سال

  رونمایی از قدرتمندترین نسخه موتور سه استوانه ایران‌خودرو تا پایان سال

  مدیر طرح خانواده موتور سه استوانه ایران خودرو با بیان این که داخلی سازی طراحی و تولید موتور سه استوانه با تولید سالانه ۱۰۰ هزار دستگاه، صرفه جویی چند ده میلیون یورویی و استقلال در مالکیت محصول را محقق خواهد کرد، گفت: در توسعه این موتورها، بهترین و به‌روزترین موتورها و فن‌آوری‌ها مورد ارزیابی و مطالعه قرار گرفته است.

 • بانک ملت وام ۳۰ میلیون تومانی بدون ضامن می دهد

  بانک ملت وام ۳۰ میلیون تومانی بدون ضامن می دهد

  بانک ملت در طرح جدید فرابانک، وام ۳۰ میلیون تومانی بدون ضامن و با دریافت رتبه A از اعتبارسنجی پرداخت می‌کند.

 •  بررسی مشکلات کشاورزی و دامداری عشایری

   بررسی مشکلات کشاورزی و دامداری عشایری

  آقایان عباس پاپی‌زاده رئیس سازمان عشایر کشور و مجید موافق غدیری رئیس انجمن خوراک دام کشور دربرنامه نبض کشاورزی به بررسی مشکلات دامداران و عشایر پرداختند.

 • شرکت کاسپین به جمع شرکت‌های دارای پروانه تولید نرم‌افزار پیوست

  شرکت کاسپین به جمع شرکت‌های دارای پروانه تولید نرم‌افزار پیوست

  شرکت تأمین خدمات سیستم‌های کاربردی کاسپین موفق به دریافت پروانه بهره‌برداری تولید نرم‌افزار شده و به جمع شرکت‌های دارای پروانه تولید نرم‌افزار پیوست.

 • افزایش بیش از 800 درصدی سرمایه بانک رفاه کارگران ثبت شد

  افزایش بیش از 800 درصدی سرمایه بانک رفاه کارگران ثبت شد

  افزایش بیش از 800 درصدی سرمایه بانک رفاه کارگران در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور،به ثبت رسید.

 • گام عملی کروز برای مشارکت و سرمایه گذاری در پروژه های دانشگاه تهران

  گام عملی کروز برای مشارکت و سرمایه گذاری در پروژه های دانشگاه تهران

  مجید نیلی رییس دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران گفت: در حدود چهار سال است که با شرکت صنایع تولیدی کروز همکاری مشترک داریم و این نزدیکی موجب شده تا کروز با رویکرد سرمایه گذاری در دانشگاه تهران وارد میدان شود.

 • آمادگی شرکت زمزم برای حضور در بازار ارمنستان و اورآسیا

  آمادگی شرکت زمزم برای حضور در بازار ارمنستان و اورآسیا

  مدیرعامل شرکت زمزم با اشاره به ظرفیت‌ و توانمندی‌های این مجموعه، از آمادگی برای حضور در بازار ارمنستان و بازارهای منطقه اورآسیا و حتی اتحادیه اروپا در قالب صادرات محصول نهایی و تولید فراسرزمینی با بهره مندی از کمک دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و سفارت ایران در ارمنستان خبر داد.

 • بورس امروز 27 دی / حمایت شاخص کل از دست رفت

  بورس امروز 27 دی / حمایت شاخص کل از دست رفت

  در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص کل بورس همانند روزهای گذشته منفی بود و بیش از 4 هزار واحد کاهش یافت و نقطه حمایتی یک میلیون و 322 هزار واحدی را از دست داد.

 • آغاز پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن

  آغاز پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن

  مدیرعامل بانک مسکن گفت: پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن در استان زنجان آغاز شد.

 • هشتمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی تهران

  هشتمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی تهران

  هشتمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران از فردا به مدت ۴ روز از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۲۰:۰۰ در محل مجتمع نمایشگاهی گفتگو برگزار خواهد شد.

 • پرداخت وام‌های زیر 100 میلیون تومان بدون ضامن

  پرداخت وام‌های زیر 100 میلیون تومان بدون ضامن

  سخنگوی دولت گفت: با دستور رئیس‌جمهور‌ نوع وثیقه‌گذاری وام‌های زیر 100 میلیون تومان تغییر خواهد کرد تا مردم بتوانند تسهیلات خُرد را آسان دریافت کنند.

 • فهرست بدهکاران عمده بانک‌ها در سامانه کدال منتشر می‌شود

  فهرست بدهکاران عمده بانک‌ها در سامانه کدال منتشر می‌شود

  رئیس کل بانک مرکزی از دستورات رئیس‌جمهور درباره اصلاح رفتار نظام بانکی خبر داد.

 • نصب دستگاه های جدید هوشمند سوخت در پمپ بنزین ها

  نصب دستگاه های جدید هوشمند سوخت در پمپ بنزین ها

  رئیس صنف جایگاهداران کشور گفت که دستگاه های کارتخوان هوشمند سوخت منصوبه در جایگاه ها مستهلک شده اند و تجهیزات جدید در راه است

 • هدفگذاری تولید روزانه ۱۳۰ میلیون مترمکعب گاز از میادین نفت مرکزی

  هدفگذاری تولید روزانه ۱۳۰ میلیون مترمکعب گاز از میادین نفت مرکزی

  مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه به دنبال تامین و نصب جکت در میدان گازی فرزاد ب هستیم، گفت: تکمیل فاز 11 پارس جنوبی از اولویت‌های این شرکت است، در فاز 11 در مرحله حفاری چاه‌ها هستیم و بخشی از تولید گاز از این فاز سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

 • مخبر مصوبه اصلاحی مربوط به فهرست گروه یک کالاهای وارداتی با نرخ ارز رسمی را ابلاغ کرد

  مخبر مصوبه اصلاحی مربوط به فهرست گروه یک کالاهای وارداتی با نرخ ارز رسمی را ابلاغ کرد

  معاون اول رییس‌جمهور، فهرست اصلاح شده گروه یک کالاهای وارداتی با نرخ ارز رسمی را به دستگاه‌های ذیربط ارائه کرد.

 • "رمز ریال" به صورت آزمایشی اجرا می‌شود

  "رمز ریال" به صورت آزمایشی اجرا می‌شود

  معاون فناوری نوین بانک مرکزی گفت: رمز پول بانک مرکزی با نام رمز ریال به صورت آزمایشی به‌زودی اجرا می‌شود.

 • صفحه اول روزنامه های اقتصادی 27 دی

  صفحه اول روزنامه های اقتصادی 27 دی

  روزنامه های اقتصادی امروز به موضوعاتی همچون «تصمیم مجلس برای استیضاح وزیر کار»، «کلید خوردن استیضاح وزیر صمت» و «تاکید وزیر نفت بر افزایش درآمدهای نفتی» پرداختند.

 • آیا چین به تعهدات توافق ۲۵ ساله با ایران پای بند خواهد بود

  آیا چین به تعهدات توافق ۲۵ ساله با ایران پای بند خواهد بود

  آقایان پیمان مولوی اقتصاددان، رحمان سعادت عضو هیئت علمی دانشگاه سمنان و فدا حسین مالکی عضو کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس در مورد تعهدات دوطرفه ایران و چین طی توافق ۲۵ ساله و پای بندی به این تعهدات گفتگو کردند.

 • سیستان و بلوچستان یکی از قطب های معدنی کشور

  سیستان و بلوچستان یکی از قطب های معدنی کشور

  مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: با توجه به پتانسیل های موجود، سیستان و بلوچستان می تواند به عنوان یکی از قطب های معدنی کشور به ویژه در حوزه مس، طلا و انتیموان شود.