لزوم اصلاح قانون کار با حضور شرکای اجتماعی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

لزوم اصلاح قانون کار با حضور شرکای اجتماعی

  • جمعه 17 اردیبهشت 1400 10:14
  • شناسه 63094
لزوم اصلاح قانون کار با حضور شرکای اجتماعی

معاون روابط کار وزارت کار گفت: سال گذشته تعداد 871 هزار و 487 نفر کارگر بر اثر شیوع بیماری کرونا و 276 هزار نفر دیگر به علل دیگر بیکار شدند که از این تعداد، 468 هزار و 985 نفر مقرری بیمه بیکاری دریافت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، حاتم شاکرمی  در پاسخ به این پرسش که چه تعداد کارگر بیمه شده و چقدر کارگر غیر بیمه‌ای در کشور داریم؟، افزود: در حال حاضر تعداد کارگران بیمه شده حدود 14 میلیون نفر 14.414.757 است که به طور رسمی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند. با توجه به اینکه کارگران فاقد بیمه‌های اجتماعی به طور غیر رسمی مشغول به کار هستند، لذا آمار دقیق آنها وجود ندارد.

معاون روابط کار وزارت کار در پاسخ به این پرسش که در سال گذشته کرونایی چه تعداد از کارگران بیکار شدند، چه تعداد مستمری بیکاری گرفته و چه تعداد نگرفتند؟ نیز گفت: در سال گذشته تعداد 871 هزار و 487 نفر کارگر بر اثر شیوع بیماری کرونا و 276 هزار نفر دیگر به علل دیگر بیکار شدند که از این تعداد، 468 هزار و 985 نفر مقرری  بیمه بیکاری دریافت کردند و مابقی یا مشمول قانون بیمه بیکاری نبودند و یا سابقه بیمه پردازی نداشتند.

شاکرمی همچنین در پاسخ به این پرسش که چه برنامه‌ای برای اصلاح قانون کار دارید؟ گفت: اصلاح قانون کار امری ضروری است. مقتضیات روز جامعه کار و تولید و تحولاتی که در حیطه مشاغل و روابط کارگر و کارفرما به وجود آمده، این امر را ضروری تر نیز ساخته، ولی باید توجه کرد که اعمال تغییرات سریع و شتاب زده نمی‌تواند روش مناسبی برای دستیابی به راه حل مطلوب باشد. ضمن اینکه دستیابی به توافق و اجماع بین شرکای اجتماعی، اصلی ترین پیش شرط هرگونه اصلاحی در قانون کار است که باید در این زمینه اقدامات اساسی صورت گیرد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها