چرا سود سهام عدالت واریز نشد؟ | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

چرا سود سهام عدالت واریز نشد؟

  • جمعه 24 اردیبهشت 1400 13:53
  • شناسه 63333
چرا سود سهام عدالت واریز نشد؟

مدیرعامل اسبق شرکت ملی صادرات گاز گفت: توسعه بازارهای صادراتی گاز یکی از راهکارهای تامین مالی طرح‌های بهینه‌سازی است. در این صورت درآمدهای حاصل از صادرات گاز صرفه‌جویی شده، دوره بازگشت سرمایه و سود طرح را به شدت بهبود می‌بخشد. شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفته بود که باید مرحله دوم سود سهام عدالت شب عید فطر واریز شود، آخرین پیگیری‌ها از این شرکت نیز از نامشخصی زمان واریز حکایت دارد. مرحله اول سود سهام عدالت که شامل ۵۰ درصد ارزش آن است چند روز قبل از نوروز واریز شد و برای پرداخت ۵۰ درصد دوم چندیدن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، مرحله اول سود سهام عدالت که شامل ۵۰ درصد ارزش آن است چند روز قبل از نوروز واریز شد و برای پرداخت ۵۰ درصد دوم چندیدن بار زمان اعلام شد ولی عملی نشد.

آخرین باری که مسئولان درباره واریز سود زمان اعلام کردند در این هفته بود، مسئولان شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفتند که مرحله دوم سود سهام عدالت باید شب عید فطر واریز شود، اما نشد.

پنجشنبه و جمعه هفته‌ای که سپری شد عید فطر بود و قاعدتا باید این سود در یکی از این روزها واریز می‌شد، پیش از این مدیران سهام عدالت در باره علت تاخیر در واریز گفته بودند که چند شرکت سهام عدالت سود خود را واریز نکرده‌اند.

در سبد سهام عدالت ۳۶ شرکت بورسی و ۱۳ شرکت غیربورسی هستند. حسین فهیمی، مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفته بود که چند شرکت هنوز سود خود را واریز نکرده‌اند و اگر تاخیر ادامه داشته باشد اسامی آنها را اعلام می‌کند. او چند روز بعد از این اظهارات، در گفتگوی دیگری زمان واریز سود را «به زودی» اعلام کرد.

پیگیری‌ها از شرکت سپرده‌گذاری مرکزی نیز اینطور حکایت می‌کرد که باید سود را شب عید فطر واریز کنند، اما هنوز توضیحی داده نشده که چرا این واریزی انجام نشده است؟ همچنین زمان جدیدی نیز اعلام نشده.

در سکوت خبری مدیران سهام عدالت، مردم از این که وعده‌های مسئولان درباره فروش، وام و واریز سود سهام عدالت عملی نمی‌شود عصبانی هستند.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «پولی و مالی، بانک، بیمه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها