تقسیم سود بانک صادرات پس از ۵ سال | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تقسیم سود بانک صادرات پس از ۵ سال

 • سه شنبه 05 مرداد 1400 19:51
 • شناسه 65760
تقسیم سود بانک صادرات پس از ۵ سال

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام بانک صادرات ایران سه‌شنبه ۲۹ تیر سال‌جاری با حضور دارندگان اکثریت سهام به‌صورت برخط (آنلاین) برگزار شد. در این مجمع، صورت‌های مالی این بانک با گزارش بیش از ۱۱۷هزار میلیارد ریال سود خالص و ۳۲هزار میلیارد ریال سود انباشته (برای شرکت اصلی)، پس از اعمال بندهای گزارش حسابرس قانونی و نامه بانک مرکزی و‌ انجام برخی تعدیلات مورد تایید سهامداران قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، در این مجمع  به ازای هر سهم مبلغ ۱۱ ریال سود بین سهامداران تقسیم شد، اقدامی که در پنج سال گذشته صورت نگرفته بود. بنا بر این گزارش سود سهامداران حقیقی خرد که در بانک صادرات ایران حساب داشته باشند، حداکثر طی یک تا دو هفته آینده به‌حساب آنان واریز می‌شود. این مجمع  که در محل برج غدیر بانک صادرات ایران و به‌صورت برخط (آنلاین) برگزار شد، پس از استماع گزارش هیات‌ مدیره  و گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی، صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ شرکت بانک صادرات ایران (سهامی عام) مورد تایید سهامداران قرار گرفت.این مجمع با حضور دارندگان بیش از ۶۶درصد سهام برگزار شد و سازمان حسابرسی به مدت یک سال به‌عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی بانک تعیین شد. همچنین روزنامه‌های کثیرالانتشار «اطلاعات» و «دنیای‌اقتصاد» برای درج آگهی‌های مربوط به مجامع عمومی برگزیده شدند. براساس صورت‌های مالی حسابرسی شده منتهی به پایان اسفند سال ١٣٩٩، بانک صادرات موفق به تبدیل زیان انباشته بیش از ٨٤هزار میلیارد ریالی خود به ٣٢هزار و ٨٥٨ میلیارد ریال سود انباشته ‌شده است. همچنین مجموع سپرده‌های این  بانک در پایان سال ٩٩ سه‌میلیون و ٦١٦ هزار و ٨٥٥ میلیارد ریال اعلام شد که در مقایسه با سال قبل از آن ٥٦درصد رشد داشته است.  سپرده‌های ارزان‌قیمت بانک صادرات هم در دوره مورد اشاره از رشد ٧٣درصدی برخوردار بوده و این بانک موفق شد تا سهم بازار سپرده‌های خود را به حدود ۳/ ۹درصد مجموع سپرده‌های شبکه بانکی کشور ارتقا دهد.

به‌علاوه، مانده تسهیلات پرداختی  بانک صادرات ایران در پایان سال ٩٩ به دومیلیون و ٦٨٣ هزار و ٩٦٦میلیارد ریال رسید که نسبت به سال قبل از آن، ٧٣درصد رشد را نشان می‌دهد. از دیگر دستاوردهای بانک صادرات در دوره مالی مورد اشاره می‌توان به کاهش بهای تمام‌شده پول از ۷۸/ ۱۵ درصد در پایان سال ٩٨ به ۲۳/ ۱۵ درصد در پایان سال ٩٩، وصول بخشی از مطالبات از دولت، کسب رتبه اول در واگذاری املاک مازاد، واگذاری بخشی از سهام شرکت گروه مالی سپهر، توسعه زنجیره ارزش از طریق طرح‌های نوآورانه ازجمله طرح‌های طراوت و حمایت از تولید و... اشاره کرد.ازلحاظ عملکرد گروه بانک و براساس صورت‌های مالی تلفیقی، دستاوردهای متعددی حاصل‌شده که از جمله آنها می‌توان به کسب سود خالص ١٢٩هزار و ٢٢٠میلیارد ریالی و در پی آن دستیابی به سود انباشته تلفیقی به میزان ٤٥هزار میلیارد ریال اشاره کرد. اتفاقی که موجب شد سود تلفیقی هر سهم با ٩٨٠ درصد افزایش به رقم ٧٨٧ ریال برسد. بانک صادرات ایران در سال گذشته برنامه راهبردی «صاد١٤٠١» را تدوین کرد تا براساس آن، نظام فناوری اطلاعات این بانک تغییر کرده و استفاده بهینه از داده‌ها و افتتاح شعب جدید که عملیات نوینی را ارائه خواهند داد، امکان‌پذیر شود.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «نشانهای تجاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • 1400/06/31

  دونبش

  1400/06/31 (380)

  در فصل دوم برنامه تلویزیونی دونبش علاوه بر حضور کمدین های برنامه یعنی جناب آقایان سامان گوران و سیداحمدرضا موسوی بخش های متنوع دیگری از قبیل انتخاب کاسب برتر از طریق نظرسنجی مردمی، دوربین مخفی و بخش های ویژه کارشناسی در ارتباط با نکات موفقیت در کار و تولید ، زبان بدن در مذاکرات و مصاحبه های شغلی در نظر گرفته شده است

 • نبض کشاورزی - 31-06-1400

  نبض کشاورزی

  نبض کشاورزی - 31-06-1400 (12)

  برنامه زنده نبض کشاورزی - با محوریت رونق و روش های کشاورزی نوین 31-06-1400

 • قانون کار و توسعه اشتغال

  چشم انداز اقتصاد

  قانون کار و توسعه اشتغال (409)

  آقایان روح الله شهنازی استاد دانشگاه شیراز، علیرضا شکیبایی استاد دانشگاه کرمان، میثم هاشم خانی کارشناس اقتصادی، علی اصغر آهنی ها نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار، هادی ابوی دبیرکل کانون های انجمن های صنفی کارفرمایان و محمد محمدی مدیرکل نامنویسی و حسابهای انفرادی سازمان تأمین اجتماعی درگفتگو با برنامه چشم انداز به بیان نظرات خود در مورد اصلاح قانون کار و توسعه اشتغال پرداختند.

 • تولید یک میلیون واحد مسکونی در سال دور از مبانی اقتصادی است/مشکلات اقتصادی با شعار حل نمی شود

  چشم انداز اقتصاد

  تولید یک میلیون واحد مسکونی در سال دور از مبانی اقتصادی است/مشکلات اقتصادی با شعار حل نمی شود (392)

  صفاری استاد دانشگاه اصفهان و نوروزی کارشناس حوزه مسکن با حضور در برنامه چشم انداز شبکه ایران کالا به بررسی تامین مصالح ساختمانی برای وعده یک میلیون واحد مسکونی در سال پرداختند.

 • بیست و یکم شهریورماه 1400

  پیش گشایش

  بیست و یکم شهریورماه 1400 (214)

  رویدادهای بازار سرمایه - کارشناس ها ؛ آقایان توپچی و موسوی و خانم مهاجر

آخرین خبرها