بررسی رفع موانع تولید در شهرستان پردیس | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

 بررسی رفع موانع تولید در شهرستان پردیس

  • چهارشنبه 31 شهریور 1400 21:49
  • شناسه 77311
 بررسی رفع موانع تولید در شهرستان پردیس

رئیس دادگستری شهرستان پردیس در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: در حوزه تولید و شعار سال که مسمی است به تولید و پشتیبانی و مانع زدایی در شهرستان پردیس اقدامات خوبی در این حوزه انجام شده و برخی هم در دست اقدام است.

آقای عبدالملکی افزود: مطابق دستورالعمل حمایت قضایی از سرمایه گذاری‌های مشروع و در راستای بهینه و اثر بخشی از ظرفیت دستگاه قضایی و کاهش خطرپذیری سرمایه گذاری مشروع و تضمین سلامت و امنیت اقتصادی کشور و ایجاد امنیت قضایی که در حقیقت زمینه ساز امنیت اقتصادی است همه واحدهای قضایی موظف به حمایت از سرمایه گذاری های مشروع در جهت تولید داخلی و تلاش در رفع موانع تولید هستند.

رئیس دادگستری شهرستان پردیس  توضیح داد: در جهت حمایت قضایی هر استان کمیته هایی تشکیل شده برای حمایت از تولید و شرح وظایف هر کدام مشخص است . از جمله رسیدگی فوری به دعاوی مربوط به سرمایه گذاران تولید داخلی و نظارت بر رسیدگی ها چه در مرحله دادسرا و چه در مرحله محاکم عمومی.

آقای عبدالملکی  گفت: در حوزه حمایت قضایی رسیدگی فوری مربوط به دعاوی سرمایه گذاران در حوزه تولید داخلی و نظارت بر رسیدگی های که در دستگاه قضایی انجام می شود مربوط به این کمیته ها هست.  اقدامات پیشگیرانه و حمایتی برای جلوگیری از ورشکستگی و ایجاد زمیه فعالیت تاجر و تولیدکننده بدهکار به ویژه در مواردی که طلب کار بانکها هستند .

رئیس دادگستری شهرستان پردیس گفت: در شهرستان پردیس نه تنها دستگاه قضایی بلکه مجموعه مدیریت شهری (فرماندار، امام جمعه ، نهادهای متولی و... ) از جمله کارگروه رفع موانع تولید در کنار دستگاها قضایی برای اجرای منویات رهبری است که در این راستا اهتمام ویژه شده است.

در شهرستان پردیس و مجموعه این شهرتسان مشتمل بر شهر جدید بومهن و جاجرود

8900 کارگاه تولیدی وجود دارد  که در هفت بافت و لکه صنعتی که این واحدها به کشورهای خارجی صادرات دارند که حائز اهمیت است .

از لحاظ اشتغال 73 هزار نفر در این کارگاه ها هستند که 44 هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند که آمار بیکاری به همین دلیل اشتغالزایی بالا در این شهرستان صفر است  .

عمده ترین مشکلات

رئیس دادگستری شهرستان پردیس:  در سال 99 به اتفاق کارگروه رفع موانع تولید 267 جلسه بازدید داشتیم و اقداماتی که انجام شده منتهی به احیای 96 کارخانه شده است  .

مهمترین مشکل بحث محیط زیست است 85 درصد فعالیت های اقتصادی در این  محدوده قرار دارند که عملا بحث توسعه را دچار مشکل کرده اند. اگر این موضوع حل بشود با تدابیر و مدیریت کلان و شهری بحث توسعه با پیشرفت بیشتری روبرو خواهد بود.

مهمترین برنامه های قوه قضائیه در حمایت از سرمایه گذاری های مشروع چیست؟

آقای عبدالملکی : اقدامات پیشگیرانه و حمایتی  برای جلوگیری از ورشکستگی و ایجاد تداوم فعالیت تولیدکنندگان از جمله این اقدامات است. اگر مانعی بر سر تولیدکنندگان وجود داشته باشد رصد می شود و برای رفع آن اقدام می شود.

موانع در چه زمینه هایی بوده است؟

آقای عبدالملکی  : غالبا موضوعات بحث مطالبات بانکی است که زمینه ورشکستگی تولیدکننده و کارخاجات و صاحبان سرمایه گذاری می شود.

مطالب بیشتر از «خبر ویژه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها