بررسی وضع بازار برنج | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بررسی وضع بازار برنج

  • شنبه 27 شهریور 1400 20:25
  • شناسه 77256
بررسی وضع بازار برنج

نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: برنج یکی از محصولات استراتژی کشاورزی است.

آقای خلیل بهروزی فر افزود: ما سالانه سرانه ای را که باید در ارتباط با برنج داشته باشیم چیزی قریب به ۳ میلیون تن هست، نزدیک به ۲ میلیون تن تولید داخلی داریم و چیزی حدود ۱ میلیون تن را باید وارد کنیم تا بتوانیم این سرانه را کامل کنیم.
این نماینده مجلس افزود: در سال متاسفانه در زمان برداشت محصول برنج هر ساله و همیشه توسط جهاد کشاورزی و وزارت صنعت معدن تجارت با واردات بی‌رویه و بدون حساب و کتاب که وارد کشور ما می‌شود اینها چند برابر چیزی که نیاز کشورمون هست که سرانه را کامل بکنند وارد میشد و الان در انبارهای کشور ما برنج وجود دارد و انباشت شده است.
آقای بهروزی فر درباره خرید تضمینی هم گفت: دولت یک وظیفه دارد اولا خرید تضمینی محصول برنج از کشاورز را انجام بدهد که کشاورز خسارت نبینه و ضرر نکند. این خرید تضمینی توسط دولت انجام نشده است.
نماینده مجلس گفت: دولت می‌تواند برای اینکه تولید کننده را تقویت و پشتیبانی و مانع زدایی بکند ، برنج را تضمینی خریداری کند و به دست مصرف کننده برساند. خصوصا تولید داخلی را با یک نرخ مصوب و منصفانه ای در اختیار مصرف کننده در بازار توزیع کند.
آقای بهروزی فر در پایان گفت: دولت باید سریعا  اقدام خیلی عاجلی در ارتباط با نحوه توزیع برنج در سطح کل کشور در بازار بکند تا بتواند قیمت ها رو بشکند و مصرف کننده دچار مشکل نشود و دولت باید نگاهش به تولید کننده باشد.

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها