گفگوی اصناف / بررسی بازار ارز و رمز ارز | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

گفگوی اصناف / بررسی بازار ارز و رمز ارز

  • شنبه 03 مهر 1400 20:34
  • شناسه 77355
گفگوی اصناف / بررسی بازار ارز و رمز ارز

آقای سلطانی زاده عضو کانون صرافان ایران در گفتگو با شبکه ایران کالا به بررسی قیمت ارز و رمز ارزها و مشکلات آنها پرداخت.

آقای سلطانی زاده عضو کانون صرافان ایران گفت: نرخ امروز خرید هر دلار آمریکا در صرافی ملی 26400 تومان و نرخ فروش 26790 تومان است همچنین قیمت خرید هر یورو در صرافی ملی 31000 تومان و قیمت فروش آن 31460 تومان است. در بازار آزاد قیمت هر دلار آمریکا 27650 تومان و هر یورو 32250 تومان است که هرکدام به ترتیب 800 تومان و 900 تومان با قیمت در صرافی ملی اختلاف دارند.

نرخ ارز نسبت به آخرین روز کاری در هفته گذشته 100 الی 200 تومان افزایش داشته است. همچنین روند خرید و فروش در بازار با احتیاط همراه است و قیمت ارز با شیب ملایمی در حال افزایش است.

وی ادامه داد: بازار رمرز ارزها با توجه به اخبار مختلف در حوضه های اقتصادی با فراز و نشیب بسیاری همراه است. در هفته گذشته کشورهای آمریکا و چین به دلیل انجام بعضی معاملات مشکوک در حوضه رمزارزها و پول شویی، معاملات مربوط به بیت کوین را به حالت تعلیق درآوردند. به همین دلیل قیمت هر بیت کوین از 50 هزار دلار به 40 هزار دلار کاهش یافته است.

سلطانی زاده گفت: هفته گذشته کشور امارات اجازه خرید و فروش بیت کوین و انجام معاملات با آن را در مناطق آزاد تجاریش قانونی کرد که نتیجه آن افزایش سرمایه گذاری و انجام معاملات زیاد در حوضه رمز ارزها بود. این قانون باعث شد کشور ما مرکزیت به عنوان بزرگترین استخراج کننده رمز ارز در منطقه را از دست بدهد.

ایشان ادامه داد: به دلیل استخراج رمز ارز به صورت غیر رسمی در کشور و نبود آمار دقیق از کیف پول های دیجیتال  اطلاعات دقیقی از حجم معاملات انجام گرفته در مورد رمز ارزها در کشور در دست نداریم.

وی افزود: اگر صرافی های رسمی با رعایت قانون زیر نظر بانک مرکزی به خرید و فروش رمز ارزها بپردازند از خروج میلیاردها تومان سرمایه از کشور به صورت ارز جلوگیری خواهد شد. با راه اندازی سامانه بومی انجام معاملات دیجیتال در کشور و داشتن آمار دقیق از کیف پول های دیجیتال می توان به رشد این حوضه کمک های بسیار زیادی کرد. 

سلطانی زاده در پایان اضافه کرد: باید برای خرید و فروش رمز ارزها نیز از قوانینی که در هنگام خرید و فروش ارز ها در کشور رعایت می شود، استفاده کنیم که یکی از این قوانین، ثبت سفارشات در سامانه ثنا است.

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها