گیله شول | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

 • گیله شول

  گیله شول

  معرفی اقتصاد، صنایع کوچک، متوسط، خانگی و کسب و کارهای بومی استان گیلان و آشنایی با فرصت‌های اقتصادی و ظرفیت های شهرهای استان.

مستند گیه شول برنامه ای با محوریت بررسی ظرفیت های بومی هر منطقه از استان گیلان است. در این مستند ضمن معرفی هر شهر و مشخصات اقلیم و بیان آداب و رسوم و ویژگی های خاص آن منطقه، به واکاوی فرصتها و ظرفیتهای اقتصادی آنجا پرداخته و بنگاه های اقتصادی کوچک، متوسط و خانگی موفق هر منطقه در قالب مستندی فاخر معرفی می شود.

در این برنامه مشاغل بومی در استان گیلان همچون باغداری، کشاورزی، زنبورداری، دامداری و دامپروری، پرورش ماهیان سرد آبی و گرم آبی، پرورش گل وگیاه ، اقامتگاههای بومگردی، سفالگری، صنایع دستی، مشاغل خرد روستایی، صنایع تبدیلی چای و برنج، پرورش قارچ، کارگاههای فرآروی بادام، فندق  کارگاه های ساخت ماشین آلات کشاورزی و ... به مخاطبان معرفی شده و در گفتگو با صاحبان مشاغل، ضمن پرداختن به کسب و کار و  بررسی اهداف و مشکلات آنها، راه کارهای مناسب جهت توسعه کسب وکار مورد بررسی قرار می‌گیرد.

شما عزیزان برای معرفی کسب و کار خود در استان گیلان و حضور در برنامه گیله شول می توانید با شماره پیامک 1000010004 با ما در ارتباط باشید.

تهیه کننده: مهرداد مهردادیان - کارگردان و سرپرست تیم تصویربرداری : مجتبی پورعیسی.

 • گیله شول - فرصت های اقتصادی و معرفی کسب و کارهای بخش رحیم آباد

  گیله شول - فرصت های اقتصادی و معرفی کسب و کارهای بخش رحیم آباد (4)

  گیله شول مستندی است از فرصتهای اقتصادی و مشاغل در بخش های مختلف استان گیلان. رحیم آباد یکی از بخشهای شهرستان رودسر واقع در شرق گیلان است در این قسمت از برنامه به فرصتهای کسب و کار ومشاغل بخش رحیم آباد و معرفی یکی از بناهای تاریخی این منطقه پرداخته می شود . از جمله مشاغل بررسی شده در این قسمت کارگاه فرآوری چای ، پرورش زنبور عسل و پرورش ماهی قزل آلا و پرورش گل گاوزبان است.

 • گیله شول - فرصت های اقتصادی و معرفی کسب و کارهای بخش کلاچای

  گیله شول - فرصت های اقتصادی و معرفی کسب و کارهای بخش کلاچای (3)

  گیله شول مستندی است از فرصتهای اقتصادی و مشاغل در بخش های مختلف استان گیلان. کِلاچای یکی از شرقی‌ترین شهرهای استان گیلان است و از شهرهای ساحلی شمال ایران محسوب می شود.در این قسمت از برنامه به فرصتهای کسب و کار ومشاغل بخش کلاچای پرداخته می شود . از جمله مشاغل بررسی شده در این قسمت پرورش گل و گیاه ، پرورش ماهی قزل آلا ، باغ کیوی و تولید سفال و سرامیک است.

 • گیله شول - منطقه اشکورات شهرستان رودسر

  گیله شول - منطقه اشکورات شهرستان رودسر (2)

  منطقه اشکورات شهرستان رودسر، از توابع بخش رحیم آباد است که در امتداد رشته کوه های البرز قرار دارد.بر اساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران بیش از 5000 خانوار در این محدوده سکونت دارند. مهمترین و اصلی ترین محصول کشاورزی منطقه اشکورات فندق است. سطح زیر کشت فندق دراستان گیلان حدود ۱۲۸ هزار هکتار است كه اين رقم معادل 85 درصد باغ هاي فندق ايران بوده و در رتبه ي نخست کشور قراردارد.

 • تیزر گیله شول

  تیزر گیله شول (1)

  مستند تبلیغی از فعالیت های اقتصادی و فرهنگی استان گیلان و ظرفیت ها، فرصت های شغلی، اقتصادی و صنعتی که در استان گیلان وجود دارد.

 • گیله شول، ظرفیت های اقتصادی چابکسر

  گیله شول، ظرفیت های اقتصادی چابکسر (1)

  چابکسر یکی از بخش های شهرستان رودسر در استان گیلان می باشد که از شمال و جنوب به دریای خزر و رشته کوه البرز محدود شده است. این شهر در کوتاه‌ترین فاصله بین جنگل و دریا قرار دارد. در اخرین سرشماری انجام شده ، جمعیت این شهر بیش از 8000 نفر است که 1500 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در زمینه پرورش گل و گیاه فعالیت می کنند.

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان